Przygotowując się do podjęcia pracy musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań odnośnie naszych oczekiwań związanych z pracodawcą i naszych kwalifikacji, praca stacjonarna, w domu czy może delegacje? Czy damy sobie rade w pracy fizycznej, administracji a może w specjalizacja techniczna? Nie zapominajmy również o naszych możliwościach zdrowotnych.
Operator żurawia wieżowego, jak zacząć ?
Myślisz o dobrze płatnej pracy a nie masz wykształcenia wyższego które zazwyczaj gwarantuje dobrze płatną posadę w regionalnej firmie warto zastanowić się nad pracą w delegacji, jedną z ciekawszych propozycji jest praca operator żurawia wieżowego. Decydując się na to rozwiązanie możesz być pewny że zwiedzisz cały kraj a z czasem nawet cały świat, lecz jest to praca dla osób sprawnych fizycznie i bez leku wysokości. Aby zacząć prace na wysokościach musimy zapisać się na szkolenie, najlepiej zacząć poszukiwania od regionalnego urzędu dozoru technicznego tam na pewno znajdziecie odpowiedz gdzie się udać. Takie szkolenie zazwyczaj trwają trzy miesiące w zależności od naszych umiejętności może trwać krócej i kończy się egzaminem w wspominanym wcześniej urzędzie dozoru technicznego. Po odebraniu uprawnień możemy zacząć szukać pracy. Początki są trudne bo bez doświadczenie nie możemy negocjować stawki, dlatego pierwszy rok warto potraktować jako słabo płatne praktyki. Większość pracodawców oczekuje od doświadczonego operatora minimum trzech lat praktyki, po tym czasie możecie żądać trzydzieści do pięćdziesięciu złotych za godzinę pracy.
Przy dwustu godzinnym miesięcznym trybie pracy na budowie daje zarobki rzędu dziecięciu tysięcy złotych. Praca na żurawiach wieżowych jest bardzo ciekawa, możemy obserwować nowatorskie rozwiązania inżynierskie. Dodatkowym atutem pracy będą widoki z wysokość ponad stu metrów, mogą równać się z widokiem z biur prezesów w szklanych wieżowcach.