Praca

Pośrednictwo pracy – Twój lek na bezrobocie

pośrednictwo pracy

Każdy z nas kiedyś szukał pracy i każdy z nas również wie, że nie jest to proste zajęcie. A jeszcze trudniejsze jest to dla osób, które większość swojego życia zawodowego przepracowały w jednej firmie, która niestety zawiesiła teraz swoją działalność przez co straciliśmy zatrudnienie i zyskaliśmy jakże szlachetny tytuł bezrobotnego.

Pośrednictwo pracy aktywizuje bezrobotnych

 

Na początku poszukiwania pracy należy stworzyć szereg dokumentów. Będą nam potrzebne: curriculum vitae, zwane w skrócie CV oraz list motywacyjny i życiorys (coraz rzadziej spotykana forma aplikacji o pracę, ale nadal niektórzy z niej korzystają). Po stworzeniu dokumentów zabieramy się za poszukiwanie interesujących nas ogłoszeń.

pośrednictwo pracyNajczęściej rozpoczynamy poszukiwanie pracę od portali internetowych oraz serwisów społecznościowych. Kiedy zawiodą tradycyjne sposoby poszukiwania pracy warto się zainteresować procederem, który jest coraz bardziej popularny. Mam tutaj na myśli wszelkiego typu agencje pracy. Zadaniem takiej agencji jest pomoc w znalezieniu pracy. Pośrednictwo pracy jest bardzo często spotykanym zjawiskiem. Pracownik, który chce skorzystać z oferty agencji wystarczy, że przyniesie im swoje dokumenty aplikacyjne i oni znajdą idealne ogłoszenie dla niego. Następnym krokiem jest rozmowa kwalifikacyjna w siedzibie agencji. Jeśli zostaliśmy ocenieni pozytywnie to zostajemy wysyłani do pracodawcy, który zatrudnia nas za pośrednictwem umowy agencyjnej, która trwa najczęściej od 3 do 6 miesięcy. Po skończeniu tej umowy jeśli się sprawdziliśmy to pracodawca podpisuje z nami normalną umowę. Jak widzimy warto skorzystać z pomocy pośrednictwa pracy w celu znalezienia zatrudnienia