Uroda / Zdrowie

Popularność matowych pomadek

Szminek i pomadek używa większość kobiet. Niektóre delikatnych, inne nieco mocniejszych i bardziej wyrazistych kolorów. Jedno jednak wszystkie kobiety łączy – pragną one szminki trwałej. Niektóre znikają z naszych ust nawet po wypiciu wody. Dlatego nie dziwi nas fakt, że matowe pomadki podbijają rynek.

Co takiego jest w matowej pomadce?

niedroga matowa pomadka w płynieCo nas do nich przyciąga? Przede wszystkim ich trwałość. Są one bardziej trwałe niż standardowe pomadki. Ładnie wtapiają się one w usta i bardzo długo na nich zostają. Niektóre z nich mają tak dobrą jakość, że nawet cień szminki nie zostaje po napiciu się wody. Gdy pijemy coś mając na ustach standardową szminkę, zazwyczaj cała szklanka jest wybrudzona. Nie jest to zbyt estetyczne, czasem stawia nas to również w niezręcznym położeniu. Dziś niedroga matowa pomadka w płynie przewyższa swoją jakością standardowe pomadki. Musimy jednak przy ich używaniu bardzo uważać. Przede wszystkim nakładajmy cienkie warstwy. Gdy nałożymy dużo matowej pomadki na usta, efekt będzie bardzo nienaturalny, a wręcz karykaturalny. Powinnyśmy więc mieć to na względzie. Warto również używając takich pomadek porządnie nawilżać usta, ponieważ nieco one je wysuszają. Dlatego trzeba stosować wszelkiego rodzaju pomadki ochronne i balsamy do ust. Jeśli będziemy się tego trzymać, matowa pomadka nigdy nas nie zawiedzie. Ich ceny są całkiem niskie i kupić je można obecnie praktycznie wszędzie. Jest bardzo duży wybór kolorów, dzięki czemu każda znajdzie coś dla siebie.

Dziś matowe pomadki są prawdziwym hitem. Jeśli chcemy mieć trwały makijaż ust, który nie rozmyje nam się po pierwszym łyku kawy, to na pewno powinnyśmy zainwestować w taką pomadkę. Odpowiednie nawilżenie ust, cienkie warstwy kosmetyku i tak jawi nam się przepis na perfekcyjny makijaż ust.