Nieruchomości i budownictwo

Polimeryzacja podłóg – czym właściwie jest?

 

Posadzki stanowią bardzo ważny element wystroju każdego domu. Zachowane w dobrym stanie zachęcają gości do częstych odwiedzin. Nie bez powodu mamy możliwość wykonania różnych zabiegów, których zadaniem jest przywrócenie im świetnego wyglądu. Jednym z nich jest akrylowanie, przeprowadzane głównie na powierzchniach takich jak sztuczne wykładziny czy kamienne posadzki.

Jakie są zalety polimeryzacji podłóg?

polimeryzacja podłógAkrylowanie to inaczej polimeryzacja podłóg, która przeprowadzana jest przy użyciu specjalnych substancji chemicznych zwanych jako polimery. Proces ten składa się głównie z kilku etapów. Pierwszym z nich jest samo przygotowanie posadzki. Wówczas usuwana jest stara warstwa polimerowa oraz czyszczona powierzchnia. Kiedy posadzka zostanie odpowiednio zneutralizowana przechodzimy wówczas do naniesienia warstwy podkładowej. Następnie położona zostaje świeża warstwa akrylu. Na finalnym etapie posadzka zostaje wypolerowana. Nałożenie nowej warstwy polimeru sprawia, że posadzka nie tylko prezentuje się lepiej, ale również jest odpowiednio zabezpieczona. Finalny proces, którym jest wypolerowanie tworzy lśniącą powierzchnię. Jeśli jednak komuś efekt ten się nie podoba, istnieje również możliwość położenia warstwy matowej. Dzięki właściwościom antypoślizgowym zabieg ten jest bardzo często stosowany w zakładach produkcyjnych. Zanieczyszczenia dzięki powłoce polimeru nie wnikają w głąb posadzki, jest to zatem świetna ochrona przed brudem, szczególnie w miejscach, w których przebywa bardzo wiele osób.

Jak doskonale wiemy podłogi w naszych domach z czasem tracą na jakości oraz estetyce. Wówczas nie wystarczy jedynie przetarcie ich mokrą szmatką nasączoną detergentem. Warstwa polimeru, która została uszkodzona pod wpływem intensywnego użytkowania, nie nadaje się już do użytku. W takiej sytuacji warto pomyśleć o polimeryzacji podłóg i nałożeniu świeżej warstwy.