Moda

Płaszcz znaleziony w szafie

Niedługo przeprowadzamy się do teściowej. Jesteśmy w trakcie budowy domu, więc musimy się gdzieś zaczepić na jakiś czas. W związku z tym nadszedł czas na zrobienie porządków w szafie, żeby do pudeł zapakować tylko to co na pewno z nami jedzie, a reszta idzie na śmietnik. 

Skórzany płaszcz na zimę 

płaszcz skórzany damski długiPodczas robienia porządków znalazłam w odmętach szafy swój stary, skórzany płaszcz. Kupiłam go chyba z piętnaście lat temu kiedy była moda na takie płaszcze. Nie da się ukryć, że jest on w świetnym stanie. Sama bym w nim chętnie chodziła, ale po ciąży przybyło mi trochę kilogramów. Szkoda mi go było wyrzucić, więc postanowiłam, że wystawię go na lokalnym serwisie ogłoszeń z informacją, że oddam za darmo. Oczywiście w tytule oddam płaszcz skórzany damski długi. Mam nadzieję, że ktoś się zgłosi. Płaszczyk jest w bardzo dobrym stanie, więc komuś na pewno się przyda. W końcu nie zawsze można za darmo dostać ubranie z prawdziwej skóry. Już po paru minutach otrzymałam trzy wiadomości w sprawie płaszczyka. Dwie Panie chciały, żebym im podwiozła płaszcz do nich jak będę gdzieś w okolicy, ponieważ one nie mają jak podjechać, a są biedne i by chętnie wzięły taki płaszcz. Nie dość, że człowiek daje za darmo to jeszcze mało. Na szczęście trzecia wiadomość pochodziła od trzeźwo myślącej osoby, czyli Pana, który chciał płaszcz dla swojej mamy, ponieważ ona od zawsze o takim marzyła. Umówił się ze mną jeszcze tego samego dnia. Podjechał autem, a ja zniosłam mu skórzany płaszcz, który bardzo mu się spodobał. I w zamian jeszcze dał mi czekoladę.

Nie wiem jak to się dzieje w dzisiejszym świecie, że ludzie chcą wszystko za darmo bez żadnego wysiłku z ich strony. Chciałam dobrze, oddać płaszcz, którego szkoda było mi wyrzucić. Na szczęście znalazła się osoba, której marzył się płaszcz skórzany damski długi. No może nie koniecznie tej osobie, ale mamie tego pana.