Budownictwo

Pilarka tarczowa do cięcia drewna

 

Wśród wielu różnorodnych elektronarzędzi dostarczanych na rynek przez firmę Hitachi, znajdują się również pilarki tarczowe. Są to urządzenia, które doskonale sprawdzą się w wielu sytuacjach, gdy będziemy potrzebowali przeciąć drewno lub produkt drewnopodobny. W poniższym tekście postaram się przedstawić pokrótce jeden z modeli tego typu urządzenia.

Pilarka tarczowa dostarczana przez Hitachi

hitachi c7ssJedną z pilarek tarczowych, oferowanych popularnie przez firmę Hitachi, jest model pilarki tarczowej Hitachi C7SS NA. Jest to urządzenie, które umożliwia wykonanie skośnego cięcia pod kątem, dzięki czemu zapewniana jest naprawdę wysoka manewrowość narzędzia. Pilarka tarczowa wyposażona jest w silnik o mocy 1050W, który gwarantuje wysoką jakość wykonania narzędzia, a jednocześnie sprawia, że jest ono przystosowane do pracy pod dużym obciążeniem. To zaś oznacza, że ten model urządzenia sprawdzi się nie tylko w pracach przydomowych, ale również w większych i mniejszych warsztatach, np. stolarniach. C7SS NA wyposażony jest w rękojeść, która jest idealnie dopasowana do dłoni, co sprawia, że jest to model dość popularny na rynku. Użytkowanie tego modelu jest niezwykle bezpieczne ze względu na zastosowany w nim wyłącznik świadomego uruchamiania. Dużym ułatwieniem, jeśli chodzi o pracę wykonywaną przy pomocy Hitachi C7SS NA jest na pewno równoległa prowadnica, która gwarantuje nam zachowanie planowanego kształtu w obrabianym przez nas materiale.

Jeśli chodzi o osłonę tarczy zamontowaną w omawianym modelu pilarki, jest ona wykonana z aluminium, a stopa dodatkowo pokryta jest warstwą niklu. Oznacza to, że pilarka tarczowa wyprodukowana przez Hitachi jest niezwykle sztywna i trwała, co może mieć duże znaczenie przy podejmowaniu decyzji o jej zakupie. 

 

About Aleksander Redzik