Usługi

Osuszanie pomieszczeń przemysłowych

Hale przemysłowe o dużej powierzchni często przejawiają problem zawilgocenia, nawet jeśli są w nich użytkowane maszyny, które grzeją się w znacznym stopniu i potrzebują dobrej wentylacji by pracować skutecznie. Problemy z zawilgoceniem pojawiają się przede wszystkim w tych miejscach, do których dostęp jest najtrudniejszy, a ruch powietrza mocno ograniczony.

Profesjonalne osuszanie konstrukcji przemysłowych

osuszanie hal radomProblem z wilgotnością i gromadzącą się kondensacją jest bardzo poważny, gdyż woda i wilgoć mogą nie tylko uszkodzić farbę zabezpieczającą konstrukcję, spowodować korozję maszyn i wyposażenia sali, a tym samym być przyczyną poważnych uszkodzeń, ale stanowią również poważne zagrożenie dla samych pracowników. W wysokiej wilgotności bardzo szybko gromadzą się grzyby, które mogą być przyczyną wielu problemów ze zdrowiem, zwłaszcza w połączeniu z chemikaliami i wszystkimi szkodliwymi czynnikami, jakie są obecne w zakładach przemysłowych. W takim wypadku wymagane jest profesjonalne osuszanie hal Radom ma jedną z najlepszych firm, która zajmuje się konserwacją hal przemysłowych i osuszaniem wnętrz, w których jest obecny problem z nadmierną wilgotnością. Proces ten różni się w zależności od samej hali i jej wyposażenia, wielkości, oraz zachodzących w pomieszczeniu procesów produkcyjnych.

Najczęściej do usuwania zawilgocenia używa się osuszaczy powietrznych, które działają odwrotnie niż nawilżacze, wyciągając wilgoć z powietrza i gromadząc ją w zbiornikach, z których może później być usunięta woda. Wentylacja o dużej mocy jest również często stosowaną metodą na ograniczenie zawilgocenia, zwłaszcza wszędzie tam, gdzie wielkość hali ogranicza możliwość użycia wyłącznie osuszaczy czy preparatów wyciągających wodę z powietrza w hali.