Budownictwo

Nie postawimy fundamentów bez folii kubełkowej

Jeżeli chodzi o stawianie fundamentów, to jest to jeden z pierwszych kroków do posiadania przez nas naszego wymarzonego domu, a ponieważ jest to początkowy krok, to warto wiedzieć, że kolejne kroki mogą być w dużej mierze zależne od tego i od jakości wykonania naszych fundamentów. Warto w związku z tym postawić na jak najtrwalsze fundamenty, które odporne będą na wilgoć i na wszystko inne.

Fundament podstawą domu

folia kubełkowaTo, że fundament jest podstawą dla naszego domu, to jednocześnie jest przenośnia, jak również i fakty i dlatego też warto wiedzieć, że jakość wykonania przez nas fundamentów będzie niezwykle istotna i ważna, ale nie tak, jak odpowiednie zaizolowanie ich przed wilgocią. To wszystko wpływa w efekcie na to, jak trzymają się nasze fundamenty i czy są one faktycznie dobrą podporą i podstawą. Ważna w procesie stawiania fundamentów jest folia kubełkowa, której zadanie polega głównie na odprowadzaniu wody, ale nie tylko, bo również na zapewnieniu ścianie fundamentu możliwości oddychania, a bez tego sami wiemy, że nasze ściany mogłyby nie być tak trwałe, jak byśmy tego chcieli. W związku z tym wiedzmy, że folia kubełkowa będzie jednym z wymaganych zakupów podczas stawiania fundamentów i oczywiście po naszej decyzji o tym, że stawiamy sobie własny dom. Musimy wiedzieć, że folia kubełkowa zawsze spełnia swoje zadanie gdy jest ustawiona pionowo, a do tego musi być ona szczelnie ułożona wokół fundamentów.

Taka folia dawniej nie było stosowana i domy jakoś stały, ale obecnie, jeżeli tak wiele jest nam ona w stanie zapewnić i ułatwić, to dlaczego mielibyśmy z niej rezygnować? Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że na szczególnie podmokłych terenach, gdzie jest dużo wilgoci, to jej stosowanie staje się praktycznie koniecznością.

About Bronisław Niewiecki