Uroda / Zdrowie

Najlepszy olej konopny dla skóry

 

Gdy poszukujemy odpowiedniego produktu do dbania o swoją cerę oraz skórę całego ciała bardzo polecane są produkty konopne. Kryją one w sobie ciekawe właściwości odżywcze dla człowieka, ponieważ konopie to jedna z bardziej unikatowych roślin na świecie. W związku z tym jest bardzo polecana w wielu przypadkach pielęgnacyjnych.

Ciekawe właściwości konopnego oleju

olej konopny skóraW przypadku różnego rodzajów problemów skórnych poszukujemy skutecznych rozwiązań. Niestety, nie każdy produkt jest tak uniwersalny jak olej konopny skóra po nim jest naprawdę odżywiona, ale nie tylko. Konopie kryją w sobie związki kannabinoidowe będące bardzo ciekawym elementem dla organizmu. W przypadku skóry najważniejsze są nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), aminokwasy, karoten, proteiny, a także minerały. Nie można też zapomnieć o fitosterolach oraz fosfolipidach, a także witaminach A, D, E oraz K. Ta mieszanka składników odżywczych doskonale odżywia, dba o ochronę warstwy hydrolipidowej, jak również chroni przed zjawiskami takimi jak mróz, deszcz czy promieniowanie UV. To też skuteczna metoda pielęgnacyjna na przebarwienia, blizny potrądzikowe oraz świąd czy podrażnienia towarzyszące bardzo często przy dermatozach. Do dermatoz zalicza się egzemę, atopowe zapalenie skóry oraz łuszczycę. Olej z konopi siewnej przy okazji wykorzystamy również na włosy, aby rosły długie, mocne oraz lśniące. Korzystając z niego będziemy zadowoleni.

Bardzo często kontrowersyjne kosmetyki z zawartością konopi mogą mieć dla naszej skóry zbawienny wpływ. To wszystko dzięki szerokiemu spectrum składników odżywczych, które cudownie pielęgnują najgłębsze warstwy naszej skóry, a także włosy czy paznokcie. Warto zainteresować się tym typem kosmetyków dla zdrowia oraz jędrności naszej skóry.

 

About Katarzyna Mikołowska