Usługi i praca

Najlepsza forma dezynfekcji

 

Większość z nas regularnie odkaża wszelkie powierzchnie, z którymi mamy kontakt w domu. Podobnie postępują firmy świadczące profesjonalne usługi dezynfekujące w zakładach pracy, w szpitalach czy w placówkach oświatowych.

Czy metoda zamgławiania jest bezpieczna?

dezynfekcja przez zamgławianieNa rynku można spotkać kilka metod dezynfekcji przeróżnych powierzchni, które są bardziej lub mniej skuteczne. W ich zastosowaniu jest ważne też bezpieczeństwo i szybkość działania. Z pewnością dezynfekcja przez zamgławianie jest metodą, która spełnia oba warunki. Taki sposób odkażania przeprowadzają profesjonalne firmy, które dysponują generatorem mgły. Jest to urządzenie, które przy zastosowaniu nadtlenku wodoru wytwarza suchą mgłę, która dociera do każdego miejsca w zamkniętym pomieszczeniu. Ze względu na cechy fizyczne mgły, ten sposób dezynfekcji jest uznawany za najskuteczniejszy, ponieważ mgła szybko dotrze do każdej szczeliny. W trakcie odkażania, dezynfekcji ulega nie tylko powietrze, ściany i podłoga, ale również wszystkie przedmioty, które się znajdują w pomieszczeniu. Dzięki takiej metodzie można niemalże błyskawicznie pozbyć się wszelkich bakterii, wirusów i drobnoustrojów jakie występują w szkołach, zakładach pracy, szpitalach czy środkach komunikacji miejskiej. Obecnie zamgławianie jest najczęściej wykorzystywane przez instytucje państwowe i publiczne ośrodki młodzieżowe lub sportowe, ponieważ daję najlepsze rezultaty w krótkim czasie. Wykonanie takiej usługi zajmuje około kilkudziesięciu minut.

O ile ozonowanie można samodzielnie wykonać w domu, to zamgławiania już niekoniecznie. Tu jest potrzebny specjalny kombinezon i przede wszystkim generator suchej mgły, który nie należy do tanich urządzeń. Cena takiej usługi waha się w przedziale od czterystu do ośmiuset złotych.

 

About Aleksander Redzik