Zdrowie

Miód manuka – właściwości

miód manuka sklep internetowy

Ostatnio modnym tematem staje się miód manuka i inne tym podobne suplementy, które mogą wpływać na zdrowie. Nie zawsze jednak mają one potwierdzone właściwości. Mam wrażenie, że czasami są one niemal wyssane z palca tylko po to, aby coś się lepiej sprzedawało.

Miód manuka ze sklepu internetowego – warto?

miód manuka sklep internetowyOgólnie, takie mylące działania są zakazane, ale producenci nieraz starają się je obejść i piszą o produktach nieco bardziej rozważnie, ale sugerując ludziom, że produkt na coś tam działa. Może i działa, ale w tak ograniczonym zakresie, że nie można tego do końca potwierdzić. Miód manuka sklep internetowy także obrasta w wiele legend, tak jak tu wspomniano. Nie jest to dobre, bo potem ludzie myślą, że zdarzy się nie wiadomo co i że taki miód pomoże im w kłopotach zdrowotnych. Tymczasem takie produkty mogą co najwyżej lekko poprawić samopoczucie czy wywołać jakąś lekką poprawę. Nie zaleca się natomiast zaprzestania stosowania leczenia, które zalecił nam doktor. Tak to jest z tymi właściwościami. Podobnie było i z yerba mate. Ludzie kupowali zestawy yerba mate. Sklep internetowy jeden z drugim miały wielki utarg, a potem okazało się, ze wcale nie jest tak, iż ta yerba mate jest nie wiadomo jak zdrowa. Ona także ma swoje wady podobnie jak kawa. Owszem, może nie wypłukuje magnezu, ale także do końca nie wiadomo, co i jak.

Naczynka do yerba mate wylądowały na śmietniku, a jest ona rzeczywiście smaczna. Moim zdaniem wszystkie te produkty mogą dobrze nam służyć, ale nie ma się po ich prozdrowotnych właściwościach zbyt wiele spodziewać. Warto czerpać, ile się da, ale też nie ma co się sugerować.