Mieszkanie

Miękkie materace150x200

Podczas snu każdy z nas regeneruje siły i odpoczywa. Jednakże nie zawsze możemy liczyć na komfortowe warunki do spania, gdyż mamy na przykład niewygodne łóżko albo stary, wygnieciony materac, który przestał spełniać swoją funkcję.

Na jakim materacu najlepiej spać?

materace 150x200Wystrój salonu czy sypialni, przeważnie zmieniamy raz na kilka – kilkanaście lat, aby je odświeżyć. Jednakże łóżko najczęściej służy nam przez znacznie dłuższy czas, a jedyne co w nim wymieniamy, to materac. Jest on najważniejszą częścią łóżka, ponieważ od niego zależy, czy nasz sen będzie komfortowy. Do łóżka dwuosobowego będą pasować  materace 150×200, które dostępne są w kilku wysokościach. W zależności od modelu ramy łóżka, możemy wybrać materac dziesięcio, dwudziesto lub dwudziestopięcio centymetrowy materac, który będzie idealnie pasował do obudowy. Każdy z nas ma swój ulubiony sposób w jaki śpi, więc warto pod tym kątem dobierać materace. W sprzedaży znajdziemy modele miękkie, średnio twarde i twarde, które posiadają nieco inne właściwości. Czasem trzeba przetestować każdy model z osobna, aby znaleźć idealny dla siebie. Ze względu na materiał z jakiego są wykonane materace, możemy spotkać modele piankowe, które są najpopularniejsze i też najtańsze ze wszystkich. Kolejnym popularnym materacem jest model sprężynowy lub kieszonkowy, które idealnie się sprawdzają przy ciężkich osobach. Dobre podłoże do spania powinno się dopasowywać do kształtu naszego ciała i zapewniać optymalne podparcie kręgosłupa w trakcie snu.

Najczęściej kupujemy łóżko w komplecie z materacem, ponieważ często są one sprzedawane w takim zestawie. Pozwala to zaoszczędzić nieco pieniędzy, ale przede wszystkim czasu. Odpowiednio miękki i szeroki materac, będzie dla nas strefą relaksu w trakcie snu.

About Aleksander Redzik