Wnętrza

Mebel z drewna we współczesnych aranżacjach

 

Drewno jest chyba najwdzięczniejszym materiałem w stolarstwie. Z wielu przyczyn. Po pierwsze istnieje tak wiele rodzajów drewna o tak zróżnicowanych właściwościach, że można je wykorzystywać w różnych celach. Stwarza to ogromne możliwości dla projektantów. Druga sprawa to kwestia estetyczna. Drewno jest niezwykle klimatyczne i nadaje meblom indywidualnego charakteru. 

Popularność drewna w meblarstwie

nowoczesne meble drewnianeWydawać by się mogło, że dwudziesty pierwszy wiek jest okresem surowej nowoczesności i że klasyka przeszła do lamusa. Nic bardziej mylnego. Widać to na przykład w branży stolarskiej. Projektanci mebli cały czas inspirują się stylami sprzed lat. Na topie cały czas jest drewno. Współczesne materiały meblarskie to nie tylko surowy metal czy szkło, ale bardzo często projektowane są nowoczesne meble drewniane, na które na rynku jest największy popyt. Drewno bowiem pasuje do każdego wnętrza i można stworzyć z niego dowolne aranżacje. W modzie są jasne odmiany drewna, połączone z prostymi, nowoczesnymi liniami. Bardzo często łączy się drewno ze szkłem, dzięki temu meble zyskują większej lekkości. Dlaczego jako ludzie tak bardzo lubimy otaczać się drewnianymi meblami? Pewnie dlatego, że jest to naturalny surowiec, który zbliża nas do natury, a przecież potrzebę kontaktu z naturą mamy we krwi. Drewniane meble nadają wnętrzom elegancji i ciepła, a wtedy, kiedy trzeba, również surowości. Obecnie drewno jest najchętniej wykorzystywanym w stolarstwie surowcem.

Drewno od wieków cieszyło się ogromną popularnością jak chodzi o branże meblarską. Nie inaczej jest obecnie. Projektanci bardzo chętnie wykorzystują drewno do tworzenia mebli nowoczesnych, ale równocześnie nawiązujących do klasyki. Drewno jest na tyle wdzięcznym surowcem, że zawsze będzie cieszyło się dużą popularnością.