Usługi

Kompleksowe czyszczenie elewacji w Krakowie

Deszcz, śnieg, grad plus słońce – warunki atmosferyczne z którym stykamy się na przestrzeni całego roku i z którymi mają do czynienia elewacje naszych domów. Jeśli dodamy do tego smog w porze zimowej oraz kurz w letniej to wychodzi z tego niezła mieszanka. W takich codziennych warunkach każda elewacja po pewnym czasie wygląda delikatnie mówiąc – niezbyt zachęcająco.

Czyszczona elewacja = trwała elewacja

czyszczenie elewacji krakówZ takiego stanu rzeczy chyba każdy właściciel budynku nie będzie zadowolony. Elewacja to takie zewnętrzne ubranie budynku poprzez które kreuje się wizerunek. Pełni ona jednak dwojaką funkcję: po pierwsze jest to funkcja estetyczna, po drugie – elewacja to pierwsza bariera ochronna budynku, jako pierwsza przyjmuje na siebie wszystkie zanieczyszczenia i warunki zewnętrzne.  Z problemem możemy próbować radzić sobie samemu ale jeśli mamy do czynienia z wyższym budynkiem to lepiej jest go oddać w ręce profesjonalistów. Jeśli chodzi o fachowe czyszczenie elewacji kraków daje nam duży wybór podmiotów świadczących takie usługi. Lepiej nie robić tego samemu gdyż aby czyszczenie dało dobry i długotrwały efekt trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, które jednak najlepiej ocenią zawodowcy. Jedną  z najważniejszych rzeczy jest odpowiednie dobranie impregnatów i środków czyszczących. Aby to zrobić dobrze, każdy przypadek musi być rozpatrywany indywidualnie, w którym bierze się pod uwagę rodzaj i wiek czyszczonej powierzchni, rodzaj zabrudzeń, stopień zużycia, sposób eksploatacji, położenie, warunki atmosferyczne.

Czy warto jest czyścić elewację – oczywiście. Oprócz zalet czysto wzrokowych i estetycznych, poprzez ten proces znacznie przedłużamy jej żywotność, ponieważ preparaty używane do czyszczenia jednocześnie ją konserwują. Skuteczny środek doskonale wnika w strukturę powierzchni elewacji, poprawiając jej odporność i trwałość. Dzięki wcześniejszemu zakonserwowaniu, ułatwione będą również ewentualne później wykonywane zabiegi pielęgnacyjne.