Motoryzacja

Kiedy wymienić dywaniki samochodowe

Każdy właściciel samochodu stara się dbać o swój pojazd. Komfort jazdy jest zdecydowanie wyższy, gdy jedziemy w zadbanym i czystym wnętrzu samochodu. Jednym ze sposobów na ułatwienie sprzątania wnętrza, a jednocześnie jego ochrony przed kurzem, błotem i wodą wnoszonymi przy wsiadaniu, są odpowiednie dywaniki.

Wymiana dywaników samochodowych

dywaniki samochodowePrzy zakupie auta, nowego lub używanego, zwykle mamy już dedykowane dywaniki w samochodzie. Gorzej, jeżeli dywaniki samochodowe są już zniszczone – na przykład dziurawe lub wytarte, albo nieestetyczne. Może być też tak, że zostały źle dobrane i się przemieszczają lub zawijają, co zmniejsza ich funkcjonalność, a jednocześnie może stwarzać zagrożenie dla kierującego, jeżeli dywanik podjedzie pod pedały samochodu blokując ich pełną funkcjonalność. Zachodzi wtedy konieczność ich wymiany. Raczej nie rozważajmy opcji pozostawienia auta bez odpowiedniego zabezpieczenia podłogi, gdyż późniejsze doczyszczenie podłogi z błota czy płynów może być bardzo trudne jeżeli nie niemożliwe. Nowe dywaniki powinny być przede wszystkim przeznaczone specjalnie do danego modelu samochodu – będzie to gwarantować ich dokładne dopasowanie i wykluczenie problemów z zawijaniem czy przemieszczaniem. Jeżeli nie ma takiej możliwości ważne, by były jak najbardziej zbliżone wymiarami do oryginalnych. Warto, by spód miały antypoślizgowy. Estetyka ich wykonania powinna pasować do tapicerki pojazdu. Jeżeli samochód nie jest garażowany trzeba zwrócić uwagę na wysokość krawędzi wycieraczek, by woda czy błoto na nie naniesione nie wylewały się poza jej powierzchnię.

Jak widać element wyposażenia samochodu może mieć duży wpływ nie tylko na estetykę i funkcjonalność samochodu, ale również na bezpieczną jazdę. Dlatego nie można bagatelizować tematu odpowiedniego wybrania dywaników samochodowych.