Motoryzacja

Jak zregenerować wtryski?

 

Samochody to bardzo skomplikowane urządzenia, które składają się z wielu różnych układów. Zadaniem jednego z nich jest dostarczanie paliwa do silnika, które pobierane jest ze zbiornika, tłoczone przez specjalną pompę, a następnie wtryskiwane do komory spalania, gdzie dochodzi do jego zapłonu. Dzięki temu nasze pojazdy się przemieszczają.

Wtryski mogą zregenerować doświadczeni fachowcy

regeneracja wtrysków bosch w serwisieDo wtryskiwania paliwa służy bardzo delikatny układ, który oparty jest przede wszystkim na wtryskiwaczach. Ich budowa może różnić się zależnie od tego, z jakim silnikiem mamy do czynienia. Odmiennie będzie on funkcjonował, gdy mówimy o takich jednostkach napędowych jak silniki wysokoprężne, a inaczej, gdy chodzi o jednostki benzynowe. Także LPG musi mieć swoje wtryskiwacze. Wynika to z różnych parametrów paliwa, które może mieć inne właściwości smarujące cały układ. Pracuje on z ogromną wydajnością, dlatego trzeba zapobiegać zatarciu się takich elementów. Jeżeli chcemy przeprowadzić regeneracja wtrysków Bosch w serwisie to warto wybrać specjalistyczny warsztat. W takim miejscu fachowcy rozbiorą na części wtryskiwacze i wymienią wszystkie zużyte elementy. Koszt takiej operacji jest znacznie mniejszy, niż musielibyśmy zapłacić za nowe urządzenia. Liczba wtryskiwaczy zależy w dużej mierze od tego, ile cylindrów ma nasz silnik – każdy z nich musi osobno dostawać wymaganą ilość paliwa.

Urządzenia tak delikatne trzeba rozkładać z dużą precyzją. Wszystkie ich elementy trzeba składać dokładnie, a są to między innymi tłoczki, sprężyny czy uszczelniacze. W ten sposób będziemy mogli przygotować odpowiedniego rodzaju rozwiązania, z których będziemy czerpać techniczne i praktyczne korzyści. Nasze auto będzie przemieszczało się sprawnie naprawdę przez cały czas.