Dom i wnętrze

Jak wysoko zainstalować gniazdo odkurzacza centralnego?

Sprzątanie to zagadnienie, do którego wszyscy musimy się odpowiednio przygotować. Pozwoli nam to znacznie lepiej zarządzać posiadanymi przez nas zasobami, czasem oraz możliwościami – wszyscy wiemy, że lepiej żyje się w czystych pomieszczeniach. Dotyczy to także pracy, dlatego koniecznie trzeba znaleźć sposób na sprawniejsze sprzątanie w naszych pomieszczeniach.

Gniazdo odkurzacza centralnego trzeba zamontować odpowiednio wysoko

wysokość gniazda odkurzacza centralnegoJednym ze sposobów, który pozwoli nam pozbyć się klasycznych i nieporęcznych odkurzaczy – jakkolwiek przydatne by nie były – jest zainstalowanie odkurzacza centralnego. Jest to jeden mocny odkurzacz, który połączony jest ze wszystkimi pomieszczeniami w naszym domu siecią schowanych w ścianach rur. Przypomina to nieco kolejkę metra ukrytą we wnętrzu naszych ścian. Składa się ona ze sklejonych ze sobą rur, a także z gniazd, do których podłączamy ostatni element, jakim jest rura. Będziemy mogli korzystać z takowej rury zawsze, gdy tylko zajdzie potrzeba. Dobrze ustalona wysokość gniazda odkurzacza centralnego zwiększy komfort korzystania z niego w każdym z pomieszczeń. Zbyt niskie gniazda będą mało praktyczne przy krótszych rurach, dlatego trzeba dobrze zastanowić się nad tym, jak wysoko je umieścić. Często spotkać się można tuż nad samą podłogą, ale występują też niekiedy w pobliżu gniazd elektrycznych, co poprawia nieco estetykę.

W kwestiach technicznych trzeba udać monterom, którzy na co dzień instalują gniazda do takich urządzeń jak odkurzacze centralne. Ustalenie wysokości to jedna z niewielu rzeczy, którą będziemy musieli zająć się w trakcie pracy nad powstawaniem takiej właśnie instalacji w naszym domu. Pozwoli nam to znacznie poprawić jakość naszego życia, zmniejszy też ilość czasu potrzebnego na sprzątanie.