Wnętrza

Jak producenci mebli wykorzystują okres przecen

Sezon wyprzedaży sprzyja nie tylko branży odzieżowej. Promocje możemy znaleźć praktycznie w każdej branży, również u producentów mebli. To właśnie w okresie wyprzedaży notują największe wzrosty. Wiąz się to z tym, że często ceny obniżone są nawet o pięćdziesiąt procent.

Wyprzedaże u producentów mebli

producent solidnych mebli gabinetowychJak co roku przełom lipca i sierpnia to prawdziwa gratka dla miłośników i miłośniczek zakupów. Największe oblężenie przeżywają wówczas galerie handlowe, gdzie obniżki często wręcz sięgają absurdu. Mało kto jednak wie, że promocje w tym okresie organizowane są przez firmy i sklepy nie tylko branży obuwniczej i odzieżowej. Jak podaje poznański producent solidnych mebli gabinetowych, co roku, pod koniec wakacji, notują oni prawie trzykrotny wzrost przychodów. Wynika to z tego, że zamawiane u nich meble w czasie wyprzedaży, są często nawet o połowe tańsze, zachowując przy tym te samą, wysoką jakość. Jeżeli więc planujemy wyposażyć nasz dom w nowe meble, może warto przemyśleć zakup i zaplanować go na koniec wakacji. Na pewno będzie to opłacalne. Kolejną branżą, która notuje spory zyski z sezonu przecen, jest branża sprzętu elektronicznego. Jak informuje nas pracowniki jednego ze sklepów z agd i rtv, klienci często już pół roku wcześniej upatrują sobie konkretny produkt i wracają po niego w czasie największych obniżek. Szczerze powiedziawszy, na pewno każdemu z nas zdażyło się kiedyś coś takiego zrobić. 

Już niedługo końcówka wakacji, a co się z tym wiąże, sezon wielkich wyprzedaży. Warto może tym razem wyjść poza szamblon i zamiast koncentrować się tylko i wyłącznie na ubraniach, poszukać okazji również w innych dziedzinach. Może okazać się, że za grosze dostaniemy piękną szafę do sypialni, lub nabędziemy najnowszy telefon za połowę jego wartości.