Usługi

Jak podpisać korzystną umowę?

Zanim nasza firma przystąpi do realizacji dużego zlecenia, należy przeanalizować dokładnie umowę, którą musimy podpisać jeszcze zanim przystąpimy do pracy. Musimy w niej określić warunki wielu różnych aspektów, takich jak stopniowa wypłata wynagrodzenia za kolejne etapy prac, co zabezpieczy nas przed wpadka finansową.

Wszystkie prace budowlane wymagają odpowiedniej umowy

umowy o roboty budowlane rybnikDo sporządzenia takiej umowy najlepiej będzie zatrudnić prawników, którzy pomogą nam w konstrukcji odpowiednich zapisów. Często druga strona będzie naciskała na podpisanie umowy w kształcie, jaki jest dla nich korzystny, a my możemy nie zdawać sobie sprawy ze znaczenia niektórych zapisów prawnych. Dlatego dobry prawnik z naszej strony powinien też zerknąć na umowę oraz przedstawić inne zapisy, które będą bardziej korzystne dla nas, jako wykonawcy, na przykład takie, które dotyczą terminu realizacji danego zlecenia oraz ewentualnych kar umownych. Musimy być chronieni przed nimi, gdy opóźnienie wystąpi nie z naszej winy, a na przykład  winy zleceniodawcy, który będzie musiał czasowo zamknąć teren z powodu niedopełnienia formalności. Jeżeli interesują nas umowy o roboty budowlane Rybnik będzie dobrym miejscem na poszukiwanie prawnika, który pomoże nam je sprawdzić. Z taką fachową pomocą na pewno nie podpiszemy niekorzystnej umowy, która wyjdzie nam bokiem. Uda się nam za to dobrze zarobić na kontraktach.

Dobre i dobrze płatne zlecenia są tym, czego potrzebują wszyscy przedsiębiorcy z branży budowlanej. Dopiero w sytuacji, gdy uda się nam złapać naprawdę poważne zlecenie może okazać się, że w naszej firmie poza inżynierami musi znaleźć się też etatowy prawnik, który zajmował się będzie różnymi szczegółami, takimi jak doglądanie zapisów umów prawnych w naszym przedsiębiorstwie.

About Bronisław Niewiecki