Zdrowie

Idealny materac dla dziecka

W zeszłym miesiącu w końcu kupiłam córce nowe łóżko, bo poprzednie, na którym spała nie było ani ładne ani szczerze mówiąc zbyt wygodne, bo było to łóżko, na którym kiedyś spał mój starszy syn. Udało mi się znaleźć naprawdę ładny mebel, bardzo kolorowy, jak cały pokój mojej córki. 

Materac dla mojej córki musi być hipoalergiczny

bezpieczny materac dla dziecka 160x80Po kupieniu łóżka zaczęłam poszukiwania odpowiedniego materaca. Bardzo chciałam znaleźć bezpieczny materac dla dziecka 160×80. To, że materac jest bezpieczny oznacza dla mnie przede wszystkim to, że jest on hipoalergiczny. Moja córka jest podatna na alergię i ma bardzo delikatną skórę, a więc materac taki materac jest dla niej po prostu konieczny. Taki materac pod względem wygody nie różni się niczym od klasycznych materacy. Generalnie, materace dla dzieci powinny być średnio-twarde. Twardy materac nie jest wygodny dla dziecka, natomiast gdybym kupiła materac bardzo miękki to ciało mojej córki nie byłoby odpowiednio podtrzymywane przez podłoże i nie byłoby do dobre dla jej kręgosłupa. Z drugiej jednak strony szukałam takiego materaca, który będzie elastyczny, tak by dopasowywał się odpowiednio to ciała mojej córki. Musiałam też wybrać materiał z jakiego będzie wykonany materac. Bardzo długo się nad tym zastanawiałam ale ostatecznie zdecydowałam się na materac wykonany z pianki termo-elastycznej, która charakteryzuje się tym, że pod wpływem temperatury ciała mojej córki dopasowuje się do niego w czasie kiedy ona śpi.

Udało mi się wybrać wręcz idealny materac. Jest on niesamowicie wygodny i moja córka uwielbia spać w swoim nowym łóżku. Dla mnie bardzo ważne jest to, że jest on hipoalergiczny i ochrania moją córkę przez różnymi alergenami przez co nie męczą już jej tak często alergię. Materac nie był tani ale jest on bardzo wysokiej jakości i świetnie sprawdza się mojej córce, a więc warty był każdej wydanej na niego złotówki.

About Aleksander Redzik