Rolnictwo i hodowla

Gdzie kupić najlepsze rębaki?

Wycinka drzew to nie jedyne zajęcie, jakim trzeba zajmować się w naszym parku lub na rozległych terenach zielonych. Czasem będziemy mieli do czynienia z mnóstwem gałęzi, które spadną z drzew, albo zostaną przez nas obcięte. Warto wiedzieć, co można z nimi zrobić, aby nie łamać ich ręcznie na mniejsze kawałki. To bardzo istotna kwestia.

Co może zasilać nowoczesne rębaki?

rębak małyDobrym sposobem na zmniejszenie objętości gałęzi jest poddanie ich pracy rębaka. To urządzenie, które podłączane jest to traktora i zasilane jest wałem napędzanym przez silnik spalinowy tego pojazdu. W rębaku znajdują się zwykle noże oraz świder, dzięki czemu możliwe jest skuteczne rozdrobnienie nawet takich gałęzi, których średnica wynosi do pięciu centymetrów. Drewno z gałęzi zostaje porąbane przez maszynę na małe kawałki, co sprawia,że można je zmieścić na przykład do pojemnika lub wykorzystać jako rozpałkę do kominka. Jeżeli interesuje nas rębak mały ciągnik też będzie w stanie go zasilać. Nie wymaga on dużo mocy, jednak im więcej mocy, tym łatwiej będzie mu ciąć i mielić gałęzie. Szczególnie posiadając dużo drzew, które chcemy przycinać regularnie, będziemy musieli jakoś radzić sobie z problemem nadmiaru gałęzi. To bardzo ważne, aby móc skutecznie rozwiązać ten problem. Dobry rębak potnie dla nas gałęzie, a my później będziemy mogli je spalić albo wykorzystać w innym celu.

Jednym z ciekawych zastosować traktorów ogrodniczych jest własnie zasilanie tego typu urządzenia, co pozwala nam zebrać wszystkie gałęzie, na następnie na miejscu rozdrobnić je na małe kawałki. To bardzo skuteczny sposób, dzięki któremu będziemy mogli poradzić sobie z czekającymi na nas w trakcie prac ogrodniczych wyzwaniami. Cięcie drewna na mniejsze kawałki, a szczególnie gałęzi, może być łatwe.