Prawo / Finanse

Funty na złotówki zamienisz w kilka minut

Coraz więcej naszych rodaków wraca z emigracji zarobkowej na stałe do kraju. Kilkanaście lat temu – gdy otwarto nasze granice na Europę – tłumnie wyruszyliśmy pracować tam, gdzie dobrze za tą pracę płacono. Dzisiaj można wrócić do kraju i dobrze się urządzić za pieniądze zarobione za granicą. Najpierw jednak trzeba je wymienić na krajową walutę.

Jak najszybciej zamienić funty na złotówki?

wymiana funta w kilka minutPolacy pracujący w Anglii zarabiali pieniądze w Funtach Brytyjskich. W czasach, gdy w naszym kraju nie działały jeszcze kantory internetowe, walutę wymieniało się w kantorach stacjonarnych. Było to dosyć problematyczne, bo trzeba było tą walutę przywieźć do kraju w gotówce. Dzisiaj wracający z emigracji Polacy mogą wszystko załatwić przez internet. Zanim wrócą do kraju to otwierają sobie konto walutowe. Potem przelewają na nie Funty z konta w banku angielskim. Następnie za pomocą kantoru internetowego mogą wymienić walutę brytyjską na naszą. Wymiana Funta w kilka minut to możliwość, jaką oferuje niemalże każdy kantor działający online. Zmienienie waluty zagranicznej na polską to jest kwestia wykonania dwóch przelewów. Pierwszy to przelew walutowy z konta walutowego do kantoru. Drugi przelew to ten z kantoru na konto w złotówkach. Przelewy takie realizowane są natychmiastowo. Za realizację takiego transferu zapłacimy jedynie niewielką prowizję. Jeśli się dobrze postarać to można znaleźć kantor, który zrealizuje wymianę waluty bez prowizji.

W dzisiejszych czasach wszystko jest o wiele łatwiejsze, aniżeli jeszcze kilka lat temu. Wszystko działa u Nas dzisiaj online. Bankowość elektroniczną obsługujemy nie wychodząc z domu podobnie zresztą jak kantory internetowe. Wracając z emigracji możemy dowolnie dysponować zarobionymi pieniędzmi a także wymieniać je bez wychodzenia z domu.

About Jakub Ziółkowski