Przemysł

Funkcjonalna przegroda przesuwna

Zapewnienie dobrych warunków pracy i przechowywania towarów to obecnie norma. Szczególnie trudno utrzymać sprzyjającą temperaturę i ograniczyć przepływ hałasu i zanieczyszczeń w dużych obiektach. Stosowana ostatnimi czasy metoda separacji powierzchni za pomocą kurtyn foliowych świetnie się sprawdza w tej dziedzinie.

Przegrody przesuwne i inne

ekonomiczne kurtyny przesuwneWszyscy właściciele zakładów produkcyjnych są zobowiązani z mocy prawa do tworzenia bezpiecznych miejsc pracy. Chodzi o zapewnienie optymalnej temperatury pracy, kontrola nad przepływem zanieczyszczeń oraz ograniczenie hałasu. Problem ten został rozwiązany dzięki zastosowaniu kurtyn foliowych, które bardzo skutecznie spełniają funkcje izolacyjne. Oprócz kurtyn stałych w otworach drzwiowych montowane są ekonomiczne kurtyny przesuwne. Jeżeli mowa o ekonomiczności tego rozwiązania to trzeba wspomnieć o materiałach używanych do ich wykonania. To przede wszystkim stosunkowo tanie folie pcv oraz elementy zawiesi, szyn i rolek ze stali nierdzewnej. Ekonomiczność to również korzyści uzyskiwane dzięki kurtynom. Główne oszczędności uzyskuje się na energii cieplnej gdyż kurtyny skutecznie temu zapobiegają. Trwałość przegród foliowych również przekłada się na ograniczenie kosztów napraw w dłuższym okresie. Kurtyny przesuwne zbudowane są z pasów folii tkwiących w metalowych zawiesiach przymocowanych do szyn. Całość porusza się na ruchomych rolkach. Istnieje kilka systemów otwierania kurtyn z czym warto zapoznać się na stronach producentów.

Przegrody przesuwne mogą być wykonane również z poliestrowych plandek ale rozwiązania z folii są praktyczniejsze ze względu na ich transparentną barwę. Kurtyny przesuwne sprawdzają się świetnie w miejscach o zmiennym natężeniu ruchu gdzie transportowane są wysokie ładunki. Kurtyny otwierane są tylko na czas transportu ładunków.