Z odkrycia płyt poliwęglanowych szczególnie początkowo ucieszyli się ogrodnicy. Płyty te bowiem idealnie sprawdzały się do budowania szklarni. Materiał ten pod wieloma względami przewyższał szkło. Poliwęglanowe płyty skutecznie chroniły przed gradem czy zbyt ulewnym deszczem. Dodatkowo można je w bardzo łatwy i szybki sposób zamontować.
Nowoczesne płyty poliwęglanowe
Już dawno minęły te czasy gdy w budownictwie stosowano jedynie drewno, cegły czy szkło. Obecnie coraz częściej możemy zauważyć taką tendencję, że buduje się różne konstrukcje z materiałów sztucznych. Takim materiałem jest przykładowo poliwęglan komorowy. Bazą do stworzenia nowoczesnych płyt z takiego poliwęglanu jest specjalna żywica zwana również żywicą poliwęglanową. Wytworzone z tej żywicy płyty poliwęglanowe są materiałem bardzo odpornym na wiele różnych czynników. Dużym plusem stojącym po stronie takich płyt jest to, że nie tracą koloru pod wpływem zbyt dużego nasłonecznienia czy też z powodu opadów deszczu i śniegu. Dodatkowo odnośnie tego materiału koniecznie trzeba wspomnieć, że płyty te dają się bardzo łatwo formować. Możemy ukształtowywać takie płyty nawet bez konieczności ich rozgrzewania. Montaż płyt z poliwęglanu jest również bardzo prosty. Do zamontowania takich płyt na naszym dachu nad tarasem wystarczy w zasadzie wkrętarka. Decydując się na kupno płyt poliwęglanowych koniecznie zapytajmy w markecie budowlanym o specjalne kotwy służące do ich montażu.
Generalnie poliwęglan jest takim materiałem, o którym ciężko powiedzieć cokolwiek złego. Używa się go do zadaszania ganków, tarasów czy nawet drewnianych altan. Niemniej jednak z roku na rok zastosowanie płyt poliwęglanowych się ciągle zwiększa. Wygląda na to, że wkrótce będziemy widywać ten materiał jeszcze częściej.