Uroda / Zdrowie

Ekologiczne waciki wielorazowe

Każdego dnia kobiety wyrzucają do śmieci tysiące jednorazowych wacików. Zmywanie makijażu wymaga zużycia przynajmniej kilku kosmetycznych płatków, które potem trafiają do kosza, a stamtąd na wysypisko. Nie jest to zbyt ekologiczne zachowanie, a przecież ograniczanie produkcji śmieci to ważne wyzwanie stojące przed współczesnymi ludźmi.

Skuteczność wacików wielorazowych

waciki wielorazoweRozwiązaniem problemu nadprodukcji odpadów są waciki wielorazowe. Wykonane są zgodnie z duchem less waste, dzięki czemu zamiast marnować całe mnóstwo jednorazowych płatków, przez przynajmniej trzy miesiące używa się tylko tego samego kompletu wielorazowego. Waciki te stosuje się tak samo jak tradycyjne – z wykorzystaniem wody lub używanego zwykle specyfiku do demakijażu. Zresztą doskonale się sprawdzą nie tylko do zmywania make-upu, ale także ścierania do maseczek. Czyszczenie wacików jest równie proste. Można przemywać je pod ciepłą bieżącą wodą albo prać w pralce z wykorzystaniem łagodnego środka czyszczącego. Z reguły do zestawu tych płatków dołącza się woreczek, w którym mogą być one prane i przechowywane. Bardzo jest ważne to, żeby pozwolić im dobrze wyschnąć. Do zalet wielorazowych wacików zalicza się również ich niebywała delikatność – są o wiele przyjemniejsze dla skóry niż te stosowane tradycyjnie, ponieważ nie szorują tak twarzy. Ich wielkość zwykle też pozwala na to, żeby nie zużywać całego kompletu na całkowite zmycie makijażu, bo zwykle udaje się to zrobić nawet i jednym wacikiem.

Wielorazowość tych płatków jest świetną alternatywą dla zwyczajnych wacików. Fakt ten szczególnie powinien zostać doceniony przez wszystkie osoby, którym leży na sercu dobro planety, ale także przez te, które szukają skutecznego sposobu na zmywanie makijażu bez mocnego ingerowania w naskórek twarzy.