Poligrafia

Druk cyfrowy, a tradycyjny

wizytówki z Warszawy

Nieustanny rozwój rynku poligraficznego ma zapotrzebowanie na jak najlepszą jakość oraz krótki czas realizacji zlecenia. W przeciwieństwie do druku tradycyjnego inaczej zwanego offsetowym druk cyfrowy nie wymaga całego skomplikowanego procesu przygotowawczego. Komputerowy zapis cyfrowy pozwala na druk bezpośrednio lub poprzez nośnik pośredni.

Wizytówki Warszawa

wizytówki z Warszawy

Zazwyczaj ten rodzaj druku stosowany jest  przy małym nakładzie oraz gdy czas na zrealizowanie zamówienia nie jest zbyt długi. Drukarnia cyfrowa pozwala nam nabyć wizytówki warszawa, materiały reklamowe oraz biznesowe. Warszawska Drukarnia 24h polega na tym, że pracuje ona całą dobę i czas wyczekiwania na nasze zamówienie jest krótki.
Zalety oraz wady drukarni cyfrowej:
•Personalizacja- oznacza , że możemy uzyskać indywidualne, zmienne dane na każdej stronie. Drukowanie takich prac nie podnosi w żaden sposób kosztów wykonanego zlecenia, co w tradycyjnym druku jest niemożliwe.
•Czas- w druku cyfrowym czas drukowania zlecenia jest krótki. Wydruk otrzymuję się ,,od ręki’’. Całe zamówienie gotowe jest nawet w kilkanaście minut. Rzeczywisty czas oczekiwania zależy od wielkości zamówienia.
•Jakość-bardzo często walory druku cyfrowego przewyższają druk tradycyjny. Wydruki wykonane w technice cyfrowej zazwyczaj nie potrzebują żadnego zabezpieczenia w postaci lakieru offsetowego, ponieważ same w sobie są błyszczące i nie rozmazują się, co bardzo często zdarza się w druku tradycyjny.
Drukarnia offsetowa z Warszawy inaczej nazywana tradycyjną lub drukiem płaskim. Najczęściej z takich drukarni korzystają różnego rodzaju firmy . Taki druk stosowany jest do materiałów reklamowych, gazet oraz wielu innych materiałów. Koszt takiego druku jest dość tani, a efekt końcowy jest satysfakcjonujący dla klienta.
Wyróżniamy dwa rodzaje drukarni tradycyjnych:
*hoeatsetowa- przy udziale wysokiej temperatury
*coldsetowa- przy udziale niskiej temperatury
Na specjalny cylinder nakłada się wzory, które mają być wydrukowane i to właśnie charakteryzuje ten typ drukarni.

Więcej na stronie drukarniacyfrowa24.eu/