Biznes

Dokładna waga samochodowa

waga samochodowa

Kiedy prowadzi się firmę transportową, konieczne jest wyposażenie jej w wagę, która zważy cały pojazd. Początkowo moje przedsiębiorstwo miało starą, wmontowaną w podłoże wagę. Przestała się ona jednak sprawdzać. Miałem wrażenie, że coś jest nie tak. Wyniki wychodziły przekłamane i jeżeli chciałem, aby firma dobrze funkcjonowała, nie narażając się na mandaty za przewożenie zbyt dużego ładunku, musiałem szybko coś z tym zrobić.

Waga samochodowa została umieszczona

waga samochodowaWidziałem, że lokalna firma oferuje wagi najazdowe, które wyglądały całkiem dobrze. Pojechałem tam, aby sprawdzić czy na żywo także są takie solidne, jak informują na stronie internetowej. Nie miałem im nic do zarzucenia, więc postanowiłem nabyć jedną. Wagi samochodowe występowały w wielu różnych modelach. Jedne były stacjonarne, a inne pozwalały na montaż jedynie czasowy. Interesowały mnie wyłącznie wagi platformowe instalowane na stałe. Wybrałem wagę stalowo-betonową, takie połączenie bowiem najlepiej mogło sprostać oczekiwaniom. Konstrukcja wówczas jest taka, że rama jest stalowa, ale wypełniona zbrojonym betonem. W łatwy sposób waga samochodowa została umiejscowiona na mokrym betonie. Wszystko przebiegło szybko i sprawnie. Sprawdziłem, że pomiar jest prawidłowy i dokładny. Była to waga elektroniczna, oczywiście do montażu nie była potrzebna zgoda na budowę. Dodatkowo, co na pewno jest plusem, dołączona do wagi była instrukcja użytkowania. Ono zresztą okazało się dość intuicyjne, więc nie sprawiało nikomu problemów.

Mogliśmy teraz ważyć pojazdy nawet do stu ton i urządzenie okazało się bardzo wytrzymałe oraz bezawaryjne. Całe oprogramowanie działało bez zarzutu. W przyszłości na pewno będzie potrzeba dokupić więcej tego typu urządzeń, bo firma cały czas się rozwija. Cieszę się, że wiem już, gdzie nabędę kolejny tego typu produkt.