Budownictwo

Dekoracja i oświetlenie – taśma led 12V

taśma led sufitowa

Oświetlenie LED zyskuje na popularności. Ludzi bardzo interesuje taśma LED 12V. Wykorzystują ją na wszelkie sposoby. Najczęściej tworzą z nich oprawy świetlne dla sufitów podwieszanych czy też dla mebli. Taśmy takie są naprawdę łatwe w montażu. Sklepy oferują naprawdę różne możliwości. Można kupić na przykład taśmę, która składa się z 300 diod i ma 5 metrów długości. Może ona wykorzystać jeszcze lepiej proporcje światła.

Taśma led 12V jako idealna dekoracja sufitu

 

taśma led sufitowaSzczególnie jeśli wykorzystamy diody tego samego typu. Istnieją także taśmy, które mają na 5 metrach 600 diod. Im więcej diod to tak naprawdę zużycie energii jest mniejsze. Nie daje jednak więcej światła, gdyż służy ona do dekoracji. Jeśli mamy zamiar uzyskać dobrej jakości źródło światła to wówczas można zastosować diody z 150 diodami oraz 300 diodami. Są one wodoszczelne. Szczególnym rodzajem taśmy są taśmy RGB.
Tutaj można zmieniać kolor oświetlenia. Robi się to za pomocą specjalnego sterownika i pilota. W zależności od nastroju można oświetlić sufit czy też na przykład meble kolorem zielonym czy też fioletowym. Lepiej zawsze wybrać droższy i trochę bardziej wymagający sterownik. Wówczas można na przykład liczyć na przechodzenie kolorów oraz pływanie tych kolorów. W zwykłych sterownikach przechodzenie kolorów będzie się odbywało nagle.
W droższych sterownikach można nie tylko zmieniać kolory, ale także na przykład rozjaśniać czy też ściemniać natężenie światła w diodach. To także bardzo dobre rozwiązanie. W zależności od potrzeby nasze diody mogą świecić ciemniej lub jaśniej. Diody to bardzo nowoczesne technologie. Taśmy są najoszczędniejszym rozwiązaniem jeśli chodzi o oświetlenie LED. Jednak nie mogą one stanowić odrębnego, jedynego oświetlenia w domu. Mogą okazać się niewystarczające.

Jeśli chcielibyśmy zastosować taśmy LED jako podstawowe oświetlenie w domu to wówczas będziemy musieli zainstalować ich naprawdę ogromną ilość. To może okazać się kłopotem. Tego typu oświetlenie jednak może stanowić efekt wizualny oraz dekorację. Taśmy nie są trudne w montażu. Poradzi sobie z tym każdy, nie tylko elektryk.

About Bronisław Niewiecki