Turystyka

Czy warto budować domek letniskowy w Zakopanym?

domeki zakopane

Domki w Zakopanym kojarzą nam się z wakacjami w górach lub wyjazdami narciarskimi. Jednak czy warto mięć własne domki letniskowe w Zakopanym? w polskich górach?

Myśląc o przyszłość marzymy aby te domki w górach czy nad morzem, były nasze, a przynajmniej jeden z nich. Coraz częściej jednak myślimy też o górach, w tym Tatrach i Zakopanym. Chociaż dla wielu mieszkanie w górach jest niewyobrażalne. To domek w górach wydaje się naprawdę ciekawym pomysłem. Coroczne wakacje, czy krótkie weekendy za miastem możemy spędzić we własnych domku. Warto dodać, że w górach, w przeciwieństwie do morza liczba turystów jest nieco mniejsze.

domeki zakopaneOczywiście w takich miejscach, jak Zakopane trudno jest mówić o braku turystów, ale przecież polskie góry to nie tylko Zakopane, to również inne miejscowości, które są piękne i wciąż dzikie. Chociaż i tutaj powstaje coraz więcej pensjonatów i co roku przyjeżdżają turyści z całego kraju. Kilka km od Zakopanego wciąż można się cieszyć wspaniałym azylem i warto spędzić tutaj chociażby kilka dni w ciągu roku, a posiadanie własnego domu wydaje się spełnieniem marzeń. Wyobraźmy sobie np. święta w otoczeniu pięknych gór i śniegu, drewniany domek i palący się kominek. Romantycznie, świątecznie i rodzinnie.
Oczywiście święta to nie jedyny podwód, dla którego warto byłoby odwiedzić swoją posiadłość w górach. Wiosną, altem, czy zimą polskie góry zachwycają na każdym kroku. Latem można odpocząć spacerując po górach, a jeśli wybierzemy dogodną lokalizację np. na jeziorem, to dodatkowo połączymy spacery z kąpielami w ciepłej wodzie i opalaniem. Jesienią, czy wiosną warto wybrać się na spacery. Wtedy pogoda jest naprawdę sprzyjająca, a otaczające nasz widoki zapierają dech w piersiach. Jeśli więc mamy dodatkowe fundusze i zastanawiamy się nad tym, czy lepiej byłoby wybudować domek nad morzem, czy w górach, to warto zastanowić się nad ta drugą opcją.

Nad morzem, bowiem liczba turystów bywa przytłaczająca, ciągły gwar i zapchane parkingi, dodatkowo opłaty, które rosną w okresie letnim. Szukając spokoju i ciszy, a zarazem świeżego powietrza warto zastanowić się nad przeciwnym kierunkiem. Góry też mogą być atrakcyjne, a dodatkowo warto wspomnieć, że ceny za działki na tym terenie są dużo niższe, niż nad morzem, ale to już chyba nikogo nie dziwi.

About Bronisław Niewiecki