Finanse

Co to jest tani kredyt?

tani kredyt

Tani kredyt to nie to samo co tanie pożyczki.

Kredyt to inaczej pożyczka pieniężna zaciągnięta w banku na określony cel i czas oraz oczywiście za określony procent. Udzielanie tanich kredytów przez banki jest jednym z ich podstawowych zadań. Tani kredyt uzyskuje się na pewien czas, po tym czasie należy zwrócić pieniądze. Wynagrodzeniem banku za udzielone kredyty są odsetki kredytowe, których wielkość zależy od sumy udzielonego kredytu.

tani kredytOdsetki te płaci kredytobiorca, wraz z oddanymi pieniędzmi i są one dla niego dodatkowym kosztem. Odsetki od kredytów stanowią podstawowy przychód banku., banki na kredytach i ich oprocentowaniu po prostu zarabiają. Kredyty gotówkowe pozwalają na przeznaczenie pochodzących z nich środków na dowolny cel. Jest to forma finansowania, która udzielana jest na bieżące potrzeby związane z działalnością.
Kredyt gotówkowy wypłacany jest tylko jednorazowo, a spłata następuje w ratach. Gdy gotówka jest udzielana tylko i wyłącznie na oświadczenie o dochodach, bez dodatkowych formalności to inaczej jest kredyt na oświadczenie. Innym rodzajem kredytu bankowego jest kredyt inwestycyjny. Jest to pożyczka wypłacana jednorazowo lub w transzach, które uzupełnia źródło finansowania inwestycji. Celem jest zwiększenie majątku firmy. Ze środków uzyskanych dzięki kredytowi inwestycyjnemu można zakupić różne urządzenia, remontować je gdy już są stare, budować i remontować różne obiekty.
Kredyt inwestycyjny może być wykorzystany do refinansowania poniesionych nakładów oraz na spłatę długów, kredytów w innym banku. Następnym rodzaje kredytu może być kredyt lombardowy. Jest to udzielenie pieniędzy za zastaw jakieś rzeczy. Jest to kredyt krótkoterminowy, jak osoba biorąca spłaci ten przedmiot razem z oprocentowaniem wtedy banku mi ją oddaje. Ostatnimi czasy bardzo modny jest kredyt płatniczy. Gdy klient nie ma już na swoim koncie pieniędzy a jeszcze nie ma wypłaty to wtedy kieruje się do banku, jeśli bank się przychyla do osoby klienta o udziela bu debet na koncie.

Ten debet jest spłacany w najbliższym czasie z pieniędzy które wpływają na konto klienta np. podczas wypłaty z pracy. Kredyty mimo że są wysoko oprocentowane to i tak są bardzo modne w społeczeństwie. Niestety ludzie nie mają pieniędzy na dodatkowe wydatki a bank może użyczyć taką gotówkę.

About Bronisław Niewiecki