Sport i rekreacja

Chcę kupić wioślarza do ćwiczeń lub orbitrek

Od dawna zastanawiałem się nad rozpoczęciem regularnych treningów albo uprawianiem jakiegoś sportu, ale zawsze coś stanęło mi na przeszkodzie. Kiedy jednak tym czymś okazały się spodnie, które na mnie pękły, postanowiłem wziąć się w garść.

Wioślarz będzie dobry do regularnych ćwiczeń

sprawdzony wioślarz do ćwiczeńJeszcze kilka lat temu regularnie jeździłem rowerem albo grałem w piłkę, ale rower się zepsuł, a koledzy od gry wykruszyli. Dlatego wiedziałem, że najlepiej będzie mi znaleźć coś, co nie wymaga towarzystwa i z czego można korzystać w domu. Do siłowni mi nie po drodze, traciłbym mnóstwo czasu na stanie w korkach, więc decyzja była oczywista: powinienem kupić jakiś sprzęt do ćwiczeń, najlepiej taki, który będzie dobrze działał na całe ciało. Potem mogę sobie popracować nad konkretnymi grupami mięśni, ale teraz chcę się tylko znowu poczuć lepiej we własnej skórze. Ostatecznie mój wybór padł na dwa typy urządzeń: orbitrek i wioślarza. Ten pierwszy wydaje się prostszy w obsłudze i minimalizuje ryzyko kontuzji. Z tym drugim jest już trudniej i trzeba opanować właściwą technikę, no ale w efekcie w czasie ćwiczeń na nim pracuje 95% mięśni całego ciała. Dzięki temu będę równocześnie wyrabiać mięśnie i chudnąć tak ogólnie. Mam już na oku konkretne modele urządzeń, zarówno orbitreka, jak i wioślarza. Jest wśród nich sprawdzony wioślarz do ćwiczeń, który wiele osób polecało jako dobry dla początkujących. Teraz pozostaje mi tylko podjąć ostateczną, wcale nie taką łatwą decyzję i przygotować sobie odpowiednie miejsce do ćwiczeń w domu. Najlepiej spokojne i ciche, w którym nic nie będzie mnie rozpraszało i gdzie będę mógł włączyć muzykę, która pomoże mi się skupić.

Dzięki temu trening na pewno będzie przyjemniejszy. Jeśli to się sprawdzi, to kupię też inne rzeczy do ćwiczeń w domu albo po prostu rower i przy ładnej pogodzie będę dojeżdżał nim do pracy.