Nieruchomości i budownictwo

Bramy przesuwne idealne do centrów logistycznych

W naszym kraju buduje się coraz więcej ogromnych centrów logistycznych. Są to miejsca, w których firmy przechowują swoje towary. W centrach logistycznych wymienia się towary i dokonuje się ich przeładunku. Wjazd na teren magazynów chroniony jest przez potężną bramę przesuwną. Taką bramą najłatwiej sterować. Umożliwia również wjeżdżanie bardzo szerokich pojazdów.

Na teren magazynu zawsze wjeżdża się bramą

sprawdzone bramy przesuwne - wielkopolskaNie ma chyba takich magazynów ani centrów logistycznych do których nie wjeżdżałoby się przez bramę. Prawie zawsze jest to brama, która otwiera się przesuwnie. Na posesje najczęściej wjeżdża się bramą skrzydłową. Jej działanie oparte jest na skrzydłach, które otwierają się do środka posesji. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda z wjazdem na magazyny lub wielkie przestrzenie w centrach logistycznych. W takich miejscach montuje się sprawdzone bramy przesuwne – Wielkopolska jest województwem, w którym produkuje się bardzo solidne rozwiązania w zakresie bram wjazdowych przemysłowych. Wszędzie tam, gdzie wjeżdżają naprawdę duże samochody ciężarowe, montuje się ocynkowane bramy przesuwane. Taką bramę otwiera najczęściej portier, który dogląda wszystkiego przez okno w swoim budynku. Bo przy bramach wjazdowych zawsze stoi mała budka, w której pracuje osoba nadzorująca. Brama otwierana jest tylko wówczas kiedy kierowca posiada upoważnienie do wjazdu na teren zakładu czy terenów przemysłowych.

Wjazd na tereny przemysłowe, magazyny czy centra logistyczne musi być naprawdę dobrze zorganizowany. Brama otwiera się bardzo często, więc musi być naprawdę solidna i wytrzymała. Brama sterowana jest za pomocą pilota bądź przycisku. Obsługą bramy przesuwnej zajmuje się dedykowany pracownik. Bramy muszą wytrzymać otwieranie z dużą częstotliwością.