Turystyka

Baofeng a dobry połów ryb

akcesoria wędkarskie

W zeszły weekend wybraliśmy się z bratem na łowienie ryb. Oboje jesteśmy zapalonymi wędkarzami, więc często robimy sobie takie wypady nad jezioro.

Firma Baofeng to producent kojarzony z dobrym połowem ryb dzięki echosondom wędkarskim

akcesoria wędkarskieW tym czasie zwykle nasze żony wolą pozostać w namiotach i zająć się gotowaniem albo rozmową, a my wybieramy się na ryby. Ostatnio wypatrzyliśmy dobre miejsce na połów. Obok siebie znajdowały się dwa jeziorka, ale nie wiedzieliśmy w którym z nich będzie więcej ryb. Postanowiliśmy się rozdzielić, jeden pójdzie do jednego jeziora, a drugi do drugiego. Echosonda wędkarska powinna nam powiedzieć, gdzie są lepsze ławice. Spakowaliśmy wszystkie rzeczy i poszliśmy na stanowiska. Jeśli coś znajdziemy to damy sobie znać przez baofeng, gdzie jest lepszy teren. Po kilkudziesięciu minutach brat zadzwonił, że w jego jeziorze jest pełno dużych ryb, więc przez baofeng dał mi sygnał, bym przeniósł się do jego jeziorka. Zawróciłem więc swoją łódkę na brzeg, żeby przenieść ją na drugi i podpłynąć do brata. Na szczęście mój silnik elektryczny do łodzi mnie nie zawiódł i mała operacja przeszłą bardzo szybko i sprawnie. Dzięki temu rozdzieleniu się nie traciliśmy zbędnego czasu i wróciliśmy z koszami pełnymi ryb. Dobrze jest mieć osobę z którą się wędkuje. Echosonda wędkarska jest przydatna nie tylko wtedy, kiedy trzeba się rozdzielić, ale łatwiej jest też zwodować łódkę, jest ktoś kto nam pomoże w razie wypadku, bo inaczej trzeba liczyć, ze ktoś inny w pobliżu też na baofeng i nas usłyszy.

Poza tym w grupie jest zawsze raźniej, można się razem cieszyć z dobrego połowu, a gdy ryby nie biorą można razem ponarzekać. Skoro już odkryliśmy takie dobre łowisko to następnym razem też pewnie pojedziemy w to samo miejsce.