Uroda / Zdrowie

Akcesoria pomagające zadbać o zarost na twarzy

Każdy brodacz wie, że o brodę trzeba odpowiednio zadbać. Nie jest tak, że broda rośnie sama i niczego więcej nie potrzebuje. Wręcz przeciwnie – broda wymaga jeszcze większej pielęgnacji niż włosy na głowie. Spowodowane jest to tym, że włosy brody są znacznie grubsze i pokrywają bardzo wrażliwą skórę, a mianowicie skórę twarzy.

Zestawy z kosmetykami – pomady do brody i kartacze

uppercut deluxeRaczej nie poleca się stosowania grzebienia do włosów do czesania brody. Ząbki w takim grzebieniu są za cienkie i mogą się łamać. Lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie specjalnego grzebienia do brody, czyli kartacza. Kartacz ma za zadanie nie tylko rozczesać włosy brody, ale również wydobyć z niej różne resztki, nieczystości. Oprócz tego kartacz masuje skórę twarzy i pobudza naskórek do odbudowy. Kartacze eliminują złuszczony naskórek, który gromadzi się między włosami brody. Jest wiele marek, które oferują profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji brody. Można np. kupić zestaw produktów uppercut deluxe – zestaw zawiera nie tylko kartacz do brody, ale również pomadę. Cały zestaw nie kosztuje więcej niż 100 zł. Pomady sprzedawane są w specjalnych pojemniczkach. Ich pojemność nie jest duża, ale wystarczy tylko trochę preparatu, aby ułożyć odpowiednio zarost. Dlatego pomady do brody są bardzo wydajne. Warto zwracać uwagę na skład takich pomad.

Pomady mają nieco natłuścić brodę, wzmocnić ją, a tym samym ułatwić jej ułożenie. Poza tym pomady zawierają składniki odżywiające włosy brody i zamykające łuskę włosową. Warto sprawdzić, czy w pomadzie są zawarte parabeny. Lepiej unikać tych substancji, bo mają one właściwości uczulające – szczególnie dla skóry twarzy. Jest też znacznie więcej kosmetyków, którymi można zadbać o brodę. Dzięki nim włosy będą mocne, zachowają zdrowy koloryt, nie będą się przebarwiać.